معرفی کتاب

کتاب‌ها، چنان قدرتی دارند که به یک آن، ما را از جایمان، در یک پروژه‌ی سخت کاری یا روابط اجتماعی فرسایشی، جدا کنند و به سرزمینی ببرند که نوید آرامش یا هیجان می‌دهد. از فراز و نشیب‌های مطمئن داستان‌های کلاسیک انگلیسی مثل غرور و تعصب گرفته، تا وحشت رخنه کرده در راهروهای وزارت عشق در رمان ۱۹۸۴. سوال اینجاست که اگر تا به حال سراغ کتاب‌ها نرفته‌ایم یا دل نداده‌ایم به غرق شدن در جریانشان، باید از کجا شروع کنیم؟ شاید اولین کاری که باید انجام دهیم، پیدا کردن یک لیست راهنما از کتاب‌هایی است که آن‌قدر تاثیرگذار بوده‌اند که همیشه در لیست بهترین‌های مردم در سراسر تاریخ ادبیات قرار گرفته‌اند و باید آن‌ها را خواند. در این صفحه، کتاب‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که حتما باید پیش از مرگ خواند.

 

آن انسان زیبای دیگر
«شهلا منیعی»

وقت خودت را به دنبال پروانه‌‌ها تلف نکن!
باغ خود را زیبا بساز، پروانه‌‌ها خودشان می‌آیند.

اگر می‌خواهید با شادی و آرامش از نو زندگی خود را طراحی کنید این کتاب را بخوانید.
این کتاب به شما کمک خواهد کرد که زندگی شخصی خودتان را متحول کنید و به یک انسان زیباتری تبدیل شوید.
در این کتاب با استفاده از تکنیک‌های ساده و کاربردی و یک سری ابزارها تمرینات و سوالاتی مطرح شده که بتوانید به عنوان يك راهنمای سلف‌كوچينگ (خودمربیگری) به شما كمك ‌كند كوچ تحول آفرین زندگی خودتان باشيد و تحول زیبای را تجربه كنيد
در این کتاب شما با کوچینگ تحول آفرین زیبایی آشنا می‌شوید. اینکه کوچینگ چیست، کوچ کیست و کوچینگ تحول‌آفرین زیبایی چیست و شامل چه چیزهایی می‌شود؟ در این کتاب می‌كوشم در هر بخش با چند مثال و چکیده‌ای از راهکارهای ساده، شما را با این شاخه از کوچینگ آشنا کنم.
به طور قطع راهکارها و روش‌های بسیار دیگری در سایر کتاب‌ها و مقالات وجود دارد. اما من اینجا به صورت ساده‌ای فقط به برخی راهکارهای تغییر و تحول می‌پردازم تا با رسیدن به آگاهی بیشتر، انسان موفق‌تر، شادتر و سالم‌تری شوید که زندگی شما را به صورت معجزه آسایی دگرگون می‌کنند.

شاید «معجزه‌ زندگی» منتظر ملاقات و دیدار با شما دوست نازنينم باشد.
اگر برای تبدیل شدن به زيباترين، معتبرترين و موفق‌ترين نسخه خود آماده‌اید، پس اين كتاب را حتما بخوانيد!

کیمیاگر
«پائولو کوئیلو»

کتاب کیمیاگر معروف‌ترین اثر پائولو کوئیلو، نویسنده معروف برزیلی، است. این اثر تاکنون الهام‌بخش افراد زیادی در سراسر جهان بوده است، راهنمای همه کسانی که رؤیاهایشان را دنبال می‌کنند و در این مسیر به خودشناسی و شناخت جهان می‌رسند. شاید به‌ نظر برسد با داستانی پیچیده مواجه هستیم، اما این‌گونه نیست. کیمیاگر روایتی دل‌نشین با زبانی ساده و امروزی از زندگی جوانی اندلسی است که در پی یافتن گنج راهی سرزمین‌های دور می‌شود و در این مسیر گنج درون خود را پیدا می‌کند.

اگر در ابتدای مسیر شناخت خود، جهان و آفریننده آن هستید، این کتاب توصیه ما به شما برای ورود به دنیای عرفان است.

مردم می ترسند مهم ترین رویاهای خود را دنبال کنند
زیرا احساس می کنند لیاقت آن ها را ندارند، یا اینکه قادر به دستیابی به آن ها نیستند

چهار میثاق
«دون میگوئل روئیز»

«چهار میثاق» بر اساس حکمت باستانی تولتک نوشته شده است. تولتک‌ها مردمانی خردمند بودند که در جنوب مکزیک زندگی می‌کردند. آنها آیین‌های معنوی و عرفانی خاصی داشتند که هدف از انجام آنها عبور انسان از رنج‌ها و هدایتش به‌سمت شادی بود. این کتاب شامل ۴ اصل اساسی آیین آنهاست:
با کلام خود گناه نکنید؛
هیچ‌چیز را به خود نگیرید؛
تصورات باطل نکنید؛
همیشه بیشترین تلاشتان را بکنید.

سرانجام ما به کسی تبدیل شدیم که در حقیقت نیستیم. تبدیل به رونوشتی شدیم از باورهای مادر، پدر، جامعه و مذهب. همه تمایلات طبیعی ما در فرایند اهلی‌شدن از دست رفته است.